Sağlık ve Spor

Güzel Ellerin Sırları Nelerdir

Eller insanlar hakkında çok fazla şey söyler ve insanlar da birçok şeyi söylemek için ellerini kullanırlar. Bu nedenle şüphesiz karşımızdakinin ilk dikkatini çekenlerden biri de ellerimizdir. Yüz bakımına gösterilen özen maalesef el bakımı için geçerli değildir. Oysaki eller de dış çevreden etkilenir ve hasar görür: soğuk hava, temizlik malzemeleri, UV ışınları, su vb… Peki bunun sonucunda ne olur? Eller hasar görür ve hızlı yaşlanır. Ellerinizin tüm yıl boyunca güzel bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, el bakımı rehberimizi takipte kalın!

Temizleme

Elleri temizlemek, güzellik ritüelinizdeki ilk adımdır; ancak burada gözden kaçan bir zararlı etken vardır: SU! Ellerinizi her yıkamadan sonra iyice kuruladıktan ve sudan arındırdıktan emin olun. Ellerinizin kurumasını engellemek için kurutucu etkili ürünlerden (hidroalkolik ürünler gibi) kaçının. Hassas formüle sahip (Verbena Sıvı Sabun gibi) ya da aloe vera ya da shea yağı ile zenginleştirilmiş sabunları kullanmaya özen gösterin.

Peeling

Vücudunuz ve yüzünüz için belli aralıklarla peeling yapıyorsunuz… Peki ya elleriniz? Haftada bir veya iki kez eller için özel olarak formüle edilmiş olan bir peeling yardımı ile ellerinizi arındırın. Ölü derilerin temizlenmesi ile eliniz kremin tüm faydalarından yararlanmaya hazır olacaktır! Shea One Minute Hand Scrub, shea yağı, tatlı badem ve üzüm çekirdeği yağları ile içermektedir ve E vitamini ile esansiyel yağ asitleri bakımından zengindir. Bu sayede sadece 1 dakikada elleri besler ve yumuşatır.

Nemlendirme

Muhteşem ellerin sırrı nedir? Nem, nem ve nem! El kreminiz çantanızın vazgeçilmezi olmalı ve ihtiyaç duyduğunuz her an cildinizin doğal koruyucu hidrolipidik tabakasını onarmak için yanınızda bulunmalı. Beslemeli, nemlendirmeli ve korumalı. Etkili bir el kremi, içerdiği esansiyel yağ asitleri ile nemlendirici içeriklere (shea yağı gibi) ve antioksidan özelliklere sahip içeriklere (E vitamini gibi) sahip olmalı. Bu eşsiz içerik karışımı, L’Occitane’ın 20 yıldır en çok sevilen ürünü olan Shea Butter Hand Cream’in başarısının sırrı!

Tırnak Bakımı

Güzel ellerin bir diğer sırrı ise güçlü ve güzel görünen tırnaklardır. Tırnak etleri, tırnakların kök kısmında bulunan koruyucu parçalardır ve onlara iyi bakmak beraberinde güzel görünen sağlıklı tırnaklar getirir. Shea Nail & Cuticle Nourishing Oil, tırnak etini besler ve yumuşatırken; tırnaklara güç ve ışıltı verir. Tırnakları içeriden beslemek de çok önemlidir. Gerçekten sağlıklı bir tırnak yapısı için biotin bakımından zengin besinler tüketmeye özen gösterin: baklagil, soya fasülyesi, badem vb.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı