ErkekçeModa

Erkeklerin Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler

Erkeklerin Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler

Erkeklerin kadınlara göre giyimlerine daha az dikkat ettiklerini görürüz. Kadın giyim sektörünün erkek giyim sektörüne nazaran daha fazla gelişmesine rağmen erkekler için olan moda sektörü de azımsanmayacak ölçüde büyüktür. Yapılan araştırmaya göre kadınların ortalama yüzde 53 ünün karşı cinsin ayakkabısına dikkat ettiği görülmüştür.  Tabii ki erkek modası sadece ayakkabıdan ibaret değildir ama bu sayı hiçte azımsanmayacak ölçüdedir. Buna ek olarak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

Takım elbise gömleği giyecekseniz altınıza takım elbise pantolonu giymeniz gerekmektedir. Eğer kot pantolonun üstüne gömlek giymek istiyorsanız resmi beyaz bir gömlek yerine renkli ve rahat bir gömlek tercih etmelisiniz, kısacası rahatlık ve resmilik birbirine karıştırılmamalıdır.

Erkeklerin Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler Takım Elbise
Erkeklerin Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler Takım Elbise

Ayakkabılarınızın içine mutlaka çorap giymelisiniz. Çorap giyilmeden kullanılacak tek ayakkabı çeşidi plaj ayakkabılarıdır ve diğer tür ayakkabıları çorapsız giyerseniz bu ayağınızın terlemesine ve koku yapmasına neden olacaktır. Eğer çorabınızın görünmemesini istiyorsanız babet veya bileksiz çorapları tercih edebilirsiniz. Bu tarz çoraplar ayakkabının içinden gözükmeyeceği için hem ayağınızın terleyip rahatsız olmasını engeller hem çorapsız kullanmaya göre daha konforlu bir kullanım sağlar hem de modaya daha uygun bir görüntü yaratabilmenize olanak sağlar.

Gömlek giymeyi çok tercih ediyorsanız gömleğinizin ölçüleri vücudunuzun ölçüleriyle tam uyum içinde olmalıdır. Vücudunuzun yapısına uygun olmayan bir gömlek tercih ederseniz bu direkt olarak kendini belli edecek ve pek hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Gömleğinizi seçerken gömleğin kuyruk bölgesinin pantolonunuzdaki cep kısmından aşağıya gelmemesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Polyester yerine pamuklu kumaşlar seçmek hem vücudunuzun sağlığı hem de şık ve zengin görünmenizi etkileyecektir. Polyester lifleri yapay pamuk lifleri doğal lifler olduğu için hem daha parlak bir görüntü ortaya çıkaracaktır hem de terlemenizi azaltarak daha temiz kalacaklardır.

Vücut tipine uygun olan pantolonları tercih etmeniz daha güzel bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu sebepten dolayı kesinlikle bol pantolonlar giymeniz önerilmez. Eğer uzun boylu ve iri bir vücuda sahipseniz yüksek belli bir kot pantolon giymeyi tercih etmelisiniz eğer daha kısa boylu ve normal bir vücudunuz varsa normal bel pantolonu tercih etmelisiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı