ErkekçeGenelKadınca

Evlenmeye Hazır Mısın?

Gerçekten evlenmeye hazır mısın?

Evlenmeye hazır olup olmadığını merak ediyor musun? Bu durum hayatını değiştiren bir karardır, bu nedenle evlenmenin sizin ve partneriniz için doğru seçim olduğundan tamamen emin olmanız çok önemlidir.  “Yaparım” demeden önce, gerçekten yapmanız gereken, evlenmeye gerçekten hazır olduğunuza dair bu kesin işaretlere dikkat etmektir.

Gerçekten evlenmek istiyorsun

Evliliğin sizin için doğru seçim olup olmadığını merak ediyorsanız, kendinize sormanız gereken ilk soru gerçekten evlenmek isteyip istemediğinizdir. Evlenmeye karar vermek, partnerinizden, ailenizden, arkadaşlarınızdan ve hatta genel olarak toplumdan herhangi bir baskı olmaksızın kendi başınıza yapacağınız bir seçim olmalı.  Çünkü evlenmek birdenbire kabul edilen ve beklenen norm haline gelmiştir. Ancak, derin evlenme arzusu sizden;  yalnızca  sizden gelmelidir ve eğer evlenmeyi yapmanız gereken veya bir yükümlülüğünüz olan bir şey olarak görürseniz gerçekten yapmak istediğiniz bir şey yerine sadece yapmak için yaparsanız, muhtemelen gelecekte gönül yarası ve kalp kırıklığına doğru ilerleyeceksiniz.

Partnerinizle evlenmeye çekinmiyorsan

Evliliğe gerçekten hazırsanız, en önemli işaretlerden biri, partnerinizle evlenmek konusunda hiçbir çekincenizin olmaması ve gelecekte değişeceğini ummamanızdır . Aslında, eşinizin evlilik sonrası davranışının en iyi göstergesi, evlilik öncesi davranışıdır. Yani, birliğinizin eşinizin davranış şeklini bir şekilde değiştireceğini düşünerek bir evliliğe giriyorsanız, bu büyük bir hatadır. Ayrıca, eşinizle evliliğe girme konusunda şüpheleriniz, endişeleriniz varsa , bunları yalnızca onunla açık bir şekilde tartışmanız değil , aynı zamanda onları ileride bir sorun olabileceğini gösteren önemli uyarı işaretleri olarak görmeniz de önemlidir

Bağlılığın gerçekte ne anlama geldiğini bilmelisin

 Evlenmeyi düşünüyorsanız, peri masalı sonunuza hazır olduğunuzu gösteren bir başka anlatı işareti, bağlılığın gerçekte ne anlama geldiğini anladığınızdır . Hayatınızın geri kalanını sevgilinizle geçireceğinizi söylemek kolay olsa da, bu kişiyle balayı aşamasını geçecek kadar uzun süredir birlikte olmanız ve günlük yaşamın iniş çıkışlarını deneyimlemiş olmanız önemlidir.

 

Partnerinizle aynı fikirde olmayabilirsiniz.

Evlenmeye hazır olduğunuzun bir diğer önemli işareti, ilişkinize zarar verme endişesi duymadan partnerinizle anlaşmazlıklar yaşayabileceğinizdir. Gerçekte, bir ilişkideki çatışma, eşinizi daha derin bir düzeyde anlamanıza yardımcı olabileceği gibi, bir çift olarak size problem çözme fırsatı vereceği için aslında ikinizi daha da yakınlaştırabilir.

Açıkça iletişim kurmalısın

Bu aynı doğrultuda, evliliğe hazır olduğunuzun açık bir göstergesi, sizin ve eşinizin büyük veya küçük herhangi bir konuyu açıkça tartışabilmenizdir. Başka bir deyişle, ikiniz arasındaki hiçbir şey sınır dışı değildir ve düşüncelerinizi, duygularınızı etkili bir şekilde iletebilir ve ifade edebilirsiniz.

Parayı konuşun

Partnerinizle açıkça iletişim kurma açısından, evlenmeye hazır olduğunuzun en büyük işareti, para hakkında bir tartışma yapmış olmanızdır. Wells Fargo araştırması, insanların parayı tartışmayı ölüm, politika ve dini inançlardan bahsetmekten daha zor bulduklarını ortaya çıkardığı için, bu tür finansal konuşmalar size doğal gelmeyebilir. Bununla birlikte, bir evliliğe girmeden önce, sizin ve eşinizin borç, öğrenci kredileri, gelir, harcama eğilimleri, mali hedefler ve diğer çeşitli parasal bilgiler gibi kişisel mali durumlarınız konusunda tamamen şeffaf olmanız gerekir.

Partnerine karşı dürüst ol

Evliliğe hazır olduğunuzun açık bir işareti, hayat arkadaşınıza karşı tamamen dürüst olmanızdır . Partnerinizden bir şeyler saklıyorsanız, gerçekten gerçek benliğiniz değilse veya onun etrafında tamamen savunmasız olmaya istekli değilseniz, ikiniz arasındaki evlilik çökmeye karşı savunmasız olacaktır. Sonuçta, başarılı ve uzun süreli ilişkiler karşılıklı güvene dayanır ve eşinize güvenemezseniz ve karşılığında size güvenemezse, aranızdaki bir evliliğin mutsuz ve tatmin edici olmayacağına güvenebilirsiniz.

Gelecek hakkında aynı sayfada olmak

Evlenmeyi düşünüyorsanız, siz ve eşiniz gelecekte aynı şeyleri istemelisiniz . Bu sadece ilk etapta evlenme arzunuzla ilgili olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer önemli yaşam hedefleri konusunda tamamen uyumlu olduğunuz anlamına gelir. Örneğin, kesinlikle çocuk sahibi olmak istiyorsanız, ancak partnerinizin hiçbir zaman ebeveyn olmakla ilgisi yoksa, uzun vadeli hedeflerinizdeki bu tür büyük farklar kesinlikle ileride sorunlara neden olacaktır. Aynı şey, yaşadığınızı gördüğünüz yer, mesleki tutkularınız ve özlemleriniz ve sizin ve hayatınız için hayati önem taşıyan diğer pazarlık dışı konular için de geçerlidir.

Değerleriniz birbirinize benzemeli

Evlenmeye hazır olduğunuzun bir işareti, sizin ve eşinizin benzer değerlere ve inançlara sahip olmanızdır . Siz ve eşiniz aynı hobileri, ilgi alanlarını, dini veya yetiştirilme tarzını paylaşmayabilirsiniz, ancak temel etik, ahlak ve tutumlarınızın uyumlu olması önemlidir.

Birbirinizi seviyor ve saygı duyuyorsanız

Siz ve eşinizin birbirinizi koşulsuz sevmeniz ve evlenmek istiyorsanız birbirinize tam olarak saygı duymanız çok önemlidir . İlk olarak, koşulsuz sevginin gerçek tanımını anlamak önemlidir, çünkü bu ne olursa olsun partnerinizin yanında olduğunuz anlamına gelir. Ve bir evlilik, iyi ya da kötü anlamına geldiğinden, birliğinize, üzerine inşa edeceğiniz bir temel olarak, birbirinize karşı bu tür yoğun sevgi duygularına sahip olmanız gerekir.

Bunun doğru karar olduğunu biliyorsun

Evlenmeye hazır olduğuna dair bir işaret arıyorsanız, içten içe bakın ve sezginizin size ne söylediğini dinleyin. Aslında, özellikle aşk, ilişkiler ve evlilik açısından önemli yaşam kararları söz konusu olduğunda, içgüdülerinizi dinlemek doğru seçimi yapıp yapmadığınızı anlamanıza yardımcı olabilir.

Gerçekten evlenmeye hazır mısın?

Bu işaretler, siz ve eşinizin evlilik mutluluğuna giden yolda olup olmadığınızı veya daha çok bir hata olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Aslında, bu önemli göstergeler yanlış yerine doğru nedenlerle evlenip evlenmediğiniz konusunda size ipucu verebilir. Daha iyisini yapamayacağınızı düşündüğünüz için evlenmeniz gerektiğini düşünüyorsanız, tek başınıza kalmaktan korkuyorsanız veya sadece onurunuza büyük bir karşılama istiyorsanız, evliliğiniz muhtemelen tatsız ve tatmin edici olmayacaktır. Gelin kıyafeti alışverişine gitmek kesinlikle heyecan verici bir deneyim olsa da, evliliğe gerçekten hazır olduğunuzda daha da ödüllendirici olacaktır.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı