BakımErkekçeKadınca

Cildi Yıpratan 4 Yanlış Uygulama

Cildi Yıpratan 4 Yanlış Uygulama

Kadınlar makyaj ve estetik yapmayı oldukça seviyorlar. Bunları sevmelerinin en baştaki nedenleri estetik kaygılar, yaşlılığı gizleme ve daha çekici görünme isteği oluyor. Birbir farklı ürünleri ciltlerine uygulayan kadınlar bazen bilerek bazen de bilmeden ciltlerine ciddi ve kalıcı hasarlar verebiliyorlar. Bu hasarlar küçük olduğunda zamanla geçebiliyor ancak büyük hasarlar da estetik müdahaleler gerekebiliyor. Böyle büyük sorunlar yaşamamanız için sizlere küçük bir bilgilendirici liste hazırladık.

Almak istediğiniz ürünü test edin

Kozmetik ürünlerinin kadınlar üzerindeki en büyük yan etkisi alerjik olanlardır. Alerjik yapabilecek ürünleri cildiniz de kullandığınız zaman cildiniz ağır reaksiyonlar gösterebilir ve kalıcı hasarlar alabilir. Özellikle hassas bir cilde sahipseniz bir cilt bakım ürünü veya makyaj ürünü almadan önce muhakkak test ürünü alarak deneyin. Bu sayede alerjik bir tepkime olup olmayacağını görmüş olursunuz.

Yatmadan önce makyajınızı temizleyin

Sabah işe veya okula giderken yapmış olduğunuz makyaj gün boyu yüzünüzde kalarak cildinizin nefes almasını engellemektedir. Bir de gün içerisinde üst üste makyaj tazeliyorsanız bu cildinizdeki yükü daha da arttırmaktadır. Yatmadan önce muhakkak bir pamuk ile temizleme suyu kullanılarak işlem yapılmalıdır. Bu cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlayarak nefes almasına neden olacaktır. Temizledikten sonra nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirmeyi unutmayın. Ayrıca aynı şekilde makyaj yapmadan öncede cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Sonra nemlendirici sürülüp emilmesi beklenmeli ardından makyaj yapılmalıdır.

Sivilceleri kesinlikle sıkmayın

Sivilceler ciltteki nefes almayan gözeneklerde meydana gelmektedir. Sivilcenizi sıktığınız zaman gözeneği tıkayan sorun dışarı çıksa da asıl kısmı içeri de kalır. Ayrıca sıkarken cildinizdeki dokulara zarar da verebilirsiniz. Bu da cildinizde iz ve lekeler olarak kalmasına neden olmaktadır.

Uyku çok önemli

Dengesiz uyku vücudu yıpratan bir etkendir. İyi uyku almamış bir vücutta cilt parlak değil daha yıpranmış ve mat görünmektedir. Eski dönemlerden gelen güzellik uykusu da bundan dolayı gelmektedir. Her gün yeteri kadar uyuyarak cildinizi dinlendirir, parlak ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirisiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı