ErkekçeKadıncaSağlık ve Spor

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün!

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün!

Diyet yapmadan kilo vermeyi ister miydiniz? İşte diyet yapmaksızın kilo vermenin püf noktaları…

Uykunuz Düzenli Olmalı;

Düzenli uyku kilo vermenin temelini oluşturur. Vücudunuz için yeterli olmayan uyku ertesi gün vücudunuzda maalesef ödem birikmesine sebep olur. Ve tartı üstünde kilonuzu fazla görürsünüz. Ayrıca yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde gece geç saatlere kadar uyumayan bireylerin daha fazla kalori aldığı ve daha fazla kilo aldığı görülmüştür.

Yemekleri Yavaş Yiyin;

Yemek yerken ilk başta yemeğe başladığınız saate bakın. Ve yemeğinizi ortalama 20 dakikada yiyin. Bunun size çok faydası olacak. Çünkü algılama hızı çok hızlı olan beynimizin tokluk hissini algılaması aşağı yukarı 20 dakika sürmektedir. Hızlı yenilen büyük porsiyonlar yerine keyifle yenen küçük porsiyonları tercih etmelisiniz. Yavaş yemeniz daha az besin ile tokluk hissini yaşayarak masadan kalkmanıza yardımcı olacaktır.

Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün!
Diyet Yapmadan Kilo Vermek Mümkün!

Şekeri Azaltın, Mümkünse Kesin;

Bildiğimiz şekeri doğduğumuz andan itibaren vücudunuzun en büyük düşmanı olarak nitelendirebilirsiniz. Tüketilmesi çok keyifli olan ama tüketim miktarı ve sıklığına her daim dikkat etmek zorunda kaldığımız besindir. Şekeri tükettikçe vücudumuz daha fazla isteyecektir, bunu unutmayın. Bu durum da ister istemez vücut şeklinizi bozacaktır. Kilo vermeyi gerçekten istiyorsanız ilk uzak durmanız gereken besinlerin başında kesinlikle şekerli besinler gelmektedir.

Yeşil Çay İçin ve Bol Su Tüketin;

Yeşil çay içerisinde bulunan kateşin ile hem metabolizmayı hızlandırır hem de bağışıklık sistemini güçlendirir. Yeşil çay bu etkileri ile hem iyi bir içecektir hem de kilo vermenize ciddi yardımı dokunacaktır. Su hem vücudunuzda şişkinlik hissi veren hem de kilonuzun tartıda daha fazla çıkmasına sebep olan ödemlerin dışarı atılması için temel içecektir. Aynı zamanda yağı da vücuttan atar. Günde ortalama 2-2,5 lt su tüketmeniz gerekir. Eğer su içme alışkanlığınız henüz yok ise bunun zaman içerisinde elbet oluşacağını unutmayın ve su tüketmekten vazgeçmeyin.

Akşam Hafif Yemekler Yiyin;

Özellikle akşam yemeklerinize sebze gibi hafif besinleri tercih etmelisiniz. Bu, diyet yapmasanız bile kilo vermenize yardımcı olacaktır. Yağ oranı yüksek, soslu yemekleri tercih etmek yerine su ve lif oranı yüksek kalorisi ise düşük besinleri tercih etmeniz kilo vermenizi sağlayacaktır…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Sağlıklı beslenerek de kilo verilebilir. Paketlenmiş ürünler yerine doğal yiyecekler tercih edilebilir, böylece katkı maddeli ürünler tüketilmemiş olur. Bu da doğal zayıflama yöntemlerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı