KadıncaMakyajSağlık ve Spor

Lensler ve Makyaj

Lensler ve Makyaj Gözlük takıyorsanız makyajınızı nasıl yapacağınızla ilgili muhtemelen çok şey okudunuz. Ancak günlük olarak gözlükten daha çok temas eden lens takan kadınlar biliyorum ve çoğu da benim gibi makyajı çok seviyor. Bu, biraz güzellik sıkıntısı sunabilir, çünkü gözlerinizi tahriş etmeden en doğru makyajı yapmak gerekir. Ayrıca en etkileyici bakışlara da sahip olmalısınız!

Öncelikle, göz etrafınıza kullanacağınız kremler yağsız olmalıdır. Nedeniyse, gözünüze temas etmesi durumunda lensiniz bunu emecektir ve siz bulanık bir görüşe sahip olacaksınızdır. Bu sebeple en önemli noktalardan biri yağsız özel ürünlerle gözaltı bazlarınızı yapmanızdır.

Genel olarak göz kalemleriyle yapılan kapak kenar çizgilerinden uzak durmalısınız. Göz kapaklarının yüzeyine temas eden kısmı ve gözlerin yağ bezlerinin açıldığı yerdir. Bu bezleri makyajla engellerseniz, kuru gözlere, kirli merceklere ve hatta iğne batmalarına neden olabilir. Ayrıca kirpiklerinizi makyajınız ve temel olarak göz küreniz arasında görmek istersiniz.

Mavi, yeşil ve gri lensler için illa göz kalemi kullanacaksanız, göz içinden değil göz dışından çekilmiş siyah bir kalem sizi oldukça vamp ve etkileyici yapacaktır. Harikulade görünen göz renginizi bu küçük dokunuşlarla daha da etkileyici kılabilirsiniz.

Mascara seçimlerinde de dikkatli olmalısınız. Özellikle topaklanma yapmayan, kolaylıkla akmayan ürünleri seçmelisiniz. Eğer siz seçtiğiniz ürünlere kalite katarsanız bu lensiniz ve sizin görüş konforunuz için önemli bir adım olacaktır. Özel seçilmiş bir mascarayla harikulade kirpiklere sahip olabilirsiniz. 

Göz farı genel olarak topaklanma ve döküntü yapmıyorsa kullanmanızda hiçbir sakınca yoktur. Mavi lensler için; kırmızı, bordo tonları şuan trenddir. Yeşil lensler için toprak tonları tercih edebilirsiniz ya da daha iddialı bir bakışım olsun istiyorsanız, yeşil ve gir lensler için turuncu far deneyebilirsiniz.

Unutmamanız gerek diğer bir konu göz temizliğinizdir. Gün sonu mutlaka gözlerinizi temizlemeniz gerekmektedir. Bunun için bir temizleme sütü ya da temizleme padi kullanabilirsiniz. Her ikisini de kullanırken gözlerinize temas ettirmeden yapmalısınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı