ErkekçeGenelKadınca

Ayrılık Sonrası Kendinize Gelmenizi Sağlayacak 9 Adım

Yüreğinizi Sızlatan Ayrılık Sonrası Kendinize Gelmenizi Sağlayacak 9 Adım

Ayrılığın birinci günü tam anlamıyla felakettir, bir daha asla sevemeyeceğinizi hatta onsuz asla yaşayamayacağınızı düşünürsünüz. Fakat yaşayacaksınız! Hem de eskisinden daha bilge ve daha güçlü bir şekilde yaşayacaksınız. İşte bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç önemli tüyolar…

1. Hemen arkadaş kalmayı düşünmekten vazgeçin.

İyi bir çifttiniz ve şu anda değilsiniz. Bu yüzden bir süre için “arkadaşçılık” oynamayı bırakın. Özellikle de eski sevgilinize geri dönmeyi istiyor iseniz. Eğer arkadaş arıyorsanız, gerçek arkadaşlarınızla iletişime geçin. Eminiz ki size üzücü bir aşktan daha iyi gelecektir.

Hemen arkadaş kalmayı düşünmekten vazgeçin
Hemen arkadaş kalmayı düşünmekten vazgeçin

2. Sosyal medyayı bir süre kullanmayın.

Sosyal medya her zaman göründüğü gibi değildir, yanıltıcı olabilir. Ruh sağlığınızı korumak için bir süre tüm hesaplarınızı kullanmayı bırakın ve ne yaptığınıza dair internet üzerinde iz bırakmayın.

3. İletişime geçmek için bahane aramayın.

Aramayın. Yazmayın. Bir süre tüm ilişkiyi kesin.  Kısacası konuşmaya çalışmayın.

4. Kendinize mutluluk çemberi oluşturun.

Nasıl? Sevdikleriniz ile bir araya gelmeniz gerek. Onlara ne kadar üzgün olduğunuzu anlatın. Omuzlarında ağlayın veya beraber gülün. İnanın acınız gün geçtikçe azalır, çevrenizdeki insanlara teşekkür etmeye başlarsınız.

Mutluluk Çemberi
Mutluluk Çemberi

5. Ortak arkadaşlarınızdan bir süre uzak durun.

Eğer ortak arkadaşlarınız onun tarafına biraz daha yakın ise bir süre mesafe koymak en mantıklısıdır. Hem sizin hakkınızda konuşmalarını engellersiniz, hem de onu hatırlatacak şeylerden uzak kalırsınız.

Ortak arkadaşlarınızdan bir süre uzak durun
Ortak arkadaşlarınızdan bir süre uzak durun

6. Son dakika buluşmaları kesinlikle kabul etmeyin.

“Bana gelir misin, seni çok özledim”, “kapıdayım, aşağı iner misin?” , “yarın hemen buluşmamız lazım” gibi davetleri hemen kabul etmemelisiniz. Üzerine bir gece düşünmek ve uyumak size çok iyi gelir.

7. Kendinizi onunla karşılaştırmayın.

Bir noktadan sonra ya o veyahut siz yeni birileri ile tanışmaya, görüşmeye başlayacaksınız. Bu durumu daha sakin karşılayın. Böylece durumu hızlıca kabullenip hak ettiğiniz şekilde çok daha iyi birini bulabilirsiniz.

8. Kendi değerinizi “kendinize” durmadan hatırlatın.

İçinizden söyleyince etki etmez. Aynanın karşısına geçip yüksek sesle, hatta bağıra bağıra söyleyin “Ben değerliyim, ben değerliyim, ben değerliyim!” İşte oldu!

9. Acınızı başka bir forma dönüştürün.

Meryl Streep der ki: “Kırık kalbinizi alın ve onu sanata dönüştürün.”. Merak etmeyin, ilk başta kimsenin sizden beklentisi büyük olmayacaktır. Siz sadece hazır olduğunuz zaman enerjinizi güzel şeylere çevirmeyi öğreneceksiniz…

Acınızı Forma Dönüştürün
Acınızı Forma Dönüştürün
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı