Sağlık ve SporÜnlüler & Tv

Kraliyet Ailesinin Başı Korona Virüsten Dertte

Kraliyet Ailesinin Başı Korona Virüsten Dertte

İngiltere Kraliyet Ailesi korona virüsü yüzünden son günlerde oldukça hareketli anlar yaşıyor. Prens Charles’in başbakanın korona virüsüne yakalanmasının ardından gözler Kraliçe 2. Elizabeth’e çevrildi. İlk olarak Kraliyet ailesinde korona virüsüne yakalanan kimsenin olmadığı biliniyordu ardından Prens Charles’in test sonucunun pozitif çıkmasıyla gözler tekrar aileye çevrildi ve ailenin 1 numaralı ismi Kraliçe 2. Elizabeth’in sağlık durumu merak konusu oldu.

Geçen günlerde Kraliçe 2. Elizabeth’in Windor Konutlarına gitmesi basında virüsten kaçıyor algısı oluşturmuştu fakat sarayın yaptığı açıklamaya göre bu sadece rutin bir hafta sonu gezisiydi.
Korona Virüsü nedeniyle Kraliçe 2. Elizabeth birçok programını iptal etmişti ve güvenliği en üst düzeye çıkartılmıştı.
Saray Kraliçe 2. Elizabeth’in İngiltere başbakanı Boris Johnson ile olan telefon görüşmesinin fotoğrafını yayınlamasıyla Kraliçe’nin iyi olduğunu basına göstermişti.

Kraliçe 2. Elizabeth Kimdir?

Kraliçe 2. Elizabeth 21 Nisan 1926 doğumludur. 6 Şubat 1952 de tahtta çıkmıştır ve tahta ilk çıktığında Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Pakistan, Güney Afrika ve Seylan’ın kraliçesi olmuştur. Kraliçe 2. Elizabeth’in babası Kral 6. George’dir.
Elizabeth babasından sonra 2. Veliaht olmuştur. Bunu sebebi başka erkek veliaht olmamasıdır. Amcasının evliliği tercih etmesinden sonra babası kral olarak seçilir bundan sonra ise Prenses Yüce Elizabeth ünvanını alır.

Kraliçe 2. Elizabeth Kimdir
Kraliçe 2. Elizabeth Kimdir

Küçüklükte dadısı ile iletişim kurabilmek için Fransızca öğrenir ve Eton Collage’de eğitim görür. Elizabeth’in bu koleje gitmesinin sebebi yaşıtlarıyla iletişim kurmasıdır.
1939 yılında Elizabeth’in annesi ve babası Kanada ziyaretlerine Elizabeth’i çok küçük olduğu gerekçesiyle götürmüyorlardı ve Elizabeth ailesini gözyaşları içinde uğurluyorlardı. Bu nedenle Elizabeth’in ailesi ilk transatlantik telefon ağını Elizabeth ile telefon görüşmesi yapabilmek için kurdu.
Kraliçe 2. Elizabeth 2. Dünya savaşında aktif olarak rol almıştır. İlk başlarda sürücülük ve mekanik işine yönelir ve askeri kamyon şöförü olur daha sonra ise fahri küçük komutanlığa atılır.
Kraliçe 2. Elizabeth’in 4 çocuğu vardır ve bu çocuklarının isimleri ise Charles, Anne, Andrew ve Edward’dır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. İlk virüs yayılmaya başladığında umurlarında olmamıştı, resmen ölüme terketmişlerdi insanları. Kendi ailelerine yayıldı, ciddiyetin sonra farkına vardılar.

  2. Zengin fakir demeden çocuk yaşlı demeden hayat alabilen bir virüs ve bu virüsü bu kadar dikkate almadan yaşayanlar var. Ne yazıkkı bazı kesimlere üzülemiyorum inşallah evde kalmayı akıl edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı