BakımErkekçe

Korono Günlerinde Erkekler İçin Bakım Önerileri

Korono Günlerinde Erkekler İçin Bakım Önerileri

Bakımlı olmak ve bakım yaptırmak her ne kadar kadınlar için kullanılan terimler olsa da son yıllarda erkekler de bakımlarına iyiden iyiye dikkat etmeye başlamışlardır. Eskiden marketlerde ve mağazalarda çok az gördüğümüz erkek bakım malzemeleri her geçen gün daha fazla raflarda yerlerini almaya devam etmektedir. Erkekler için de bakım olmazsa olmaz bir şeydir ve son zamanlarda erkeklerinde bu duruma oldukça dikkat ettikleri gözlenmiştir. Şimdi sizinle erkeklerin cilt bakımı yaparken dikkat etmesi gereken bazı hususları paylaşacağız. İşte erkeklerin kişisel bakımda ve cilt bakımında dikkat etmesi gereken durumlardan bazıları:

  • Erkekler mutlaka ciltlerini her gün özel cilt bakım ürünleri ile temizlemelilerdir. Bunun sonucunda daha taze görünen ve daha bakımlı bir cilt elde edilecektir.
 Erkek Cilt Bakım
Erkek Cilt Bakım
  • Düzenli tıraş olan erkekler için tıraş olmadan önce sakallar sıcak su ile yıkanmalıdır. Bunun sebebi sıcak suyun sakalları yumuşatmasıdır, daha sonra nemlendirici ürünler sakala sürülmelidir. Bunlar uygulanırsa daha canlı bir vücuda sahip olunacak ve tıraş sonrası tahriş minimum hale gelecektir.
Düzenli tıraş olan erkekler
Düzenli tıraş olan erkekler
  • Yağlı bir cilde sahip olan erkeklerin daha parlak ve daha canlı bir vucuda sahip olması için tonik kullanması gerekmektedir. Toniği cildinizi iyice temizledikten sonra kullanmanız gerekmektedir.
  • Erkeklerin derileri kadınların derilerinden daha kalın olduğu için siyah noktalardan ve ve ölü hücrelerden cildi arındırmak için mutlaka düzenli peeling yapılması gerekmektedir.
Düzenli Peeling Yapılması Gerekmektedir
Düzenli Peeling Yapılması Gerekmektedir
  • Cilt bakım ürünleri kullanmak erkek bakımı için de oldukça önemlidir. Ancak gece cilt kendini yenilediği için bu bakım ürünlerinin gece kullanılması gerekmektedir ve faydası gündüz kullanımlarına göre oldukça fazladır.
  • Güneş kremi kullanmak özellikle yaz aylarında vücudunuzun leke olmaması için oldukça önemlidir.
  • Bakımlı görünmek için beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Yapılan bazı araştırmalara göre şeker kullanımı insan vücudunun yaşlanmasında etkin bir rol oynamaktadır ve insanın vücudunu iki kat daha hızlı yaşlandırmaktadır.
  • İnsanları daha erken yaşlandıran bir başka konu ise stresli olmaktır. Yapılan araştırmalara göre stresli insanların daha hızlı yaşlandığı tespit edilmiştir. Bu yüzden siz siz olun stres denen kavramı mümkün olduğu kadar hayatınızdan uzak tutun.
Stresten Uzak Durun
Stresten Uzak Durun
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı