BakımYaşam Tarzı

Dövmenin En Trendi Mandala

Mandala Dövme Modelleri

Dövmenin Trendi Mandala

Dövme yaptırmak yüzyıllardır var olan bir gelenek. Eski Kadim toplumlar bulundukları, ait oldukları ailenin sembollerini vücutlarına dövmeyle kazırlarmış. Bu akım gün geçtikçe artarak günümüze kadar geldi. Gerçi bir dönem kültürsüzlüğün daha doğrusu alt sınıf insanların yaptırdıklarını savunanlarda çok oldu. Dönemsel olarak hapishane dövmeciliği bu savı savunanlar tarafından çok dile de alınmıştır.

Mandala Dövme Modelleri
Mandala Dövme Modelleri

Her ne kadar dövmeyle yıllar içersinde çok uğraşılsa da bu Kadim nakışçılıktan toplum asla vazgeçmedi. Dile getiremediklerini vücutlarına nakşetmeyi hep sevdiler, benimsediler.

Dövme Modelleri Mandala
Dövme Modelleri Mandala

Günümüzde giderek artan bir trend dövme. Şükür ki artık üzerine yapıştırılan kötü düşüncelerden arınmış vaziyette. Artık dövmeler daha özgür, daha renkli.

Mandala Dövme Modelleri
Mandala Dövme Modelleri

Size bazı dövme modelleri örnekledik. Özellikle şu aralar çokça gördüğümüz ‘mandala’ modellerini sergiliyoruz. Yetişkin boyama kitaplarından çıkan mandalalar gerçekten oldukça estetik dövmeler. Kimisi de oldukça seksi görünüyor. Bu aralar dövmelerde trend nedir diyenler için gelsin.

Dövme Modeli Mandala
Dövme Modeli Mandala

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı