BakımKadıncaSağlık ve Spor

Doğal Yoldan Meme Büyütme Mümkün

Doğal Yoldan Meme Büyütme Mümkün

Doktorlar kök hücre tedavisi ile doğal bir şekilde meme büyütmeyi başardılar. Kişiden alınan doku ile meme büyütme yapılabiliyor. En çok kanser hastalarının tedavisinde kök hücre ile meme büyütme uygulanıyor.

Kadınların estetik yaptırmayı sevdikleri bir gerçek. Kimi kadın daha güzel olmak için yaptırırken kimi kadın ise zevk için bıçak altına yatıyor. Her yapılan estetik müdahale doğru olmadığı gibi vücuda zarar da verebiliyor. Ayrıca yapılan estetik ameliyatlar tamamen yapay ürünler ile yapıldığı için hoş bir görüntü olmayabiliyor. Bu yüzden estetik alanda yeni yeni ortaya çıkan ve çok rağbet gören kök hücre uygulaması kadınların tercih sebebi olmakta.

Meme büyütme ameliyatları çeşitli nedenlerden olabiliyor. Kadınlar memelerini küçük gördükleri için ameliyat yaptırdığı gini meme kanserine yakalanan kadınlarda meme büyütme ameliyatı geçiriyorlar. Meme büyütme ameliyatlarında en sık kullanılan yöntem geleneksel silikon ve yağ dokusu ile yapılmakta. Bu uygulama belirli bir süre sonra kalıcılığını yitirerek kötü bir izlenim alabiliyor. Kişiden alınan yağ dokusuna yine kendinden alınan kök hücreler entegre edilerek kalıcı ve doğal olarak meme büyütülüyor. Bu çalışmaya adipozit kök hücre çalışması denmekte. Diğer geleneksel yöntemlere nazaran yüzde 80’e yakın canlı doku barındırıyor.

Doğal Yoldan Meme Büyütme
Doğal Yoldan Meme Büyütme

Yağ Dokusunun Yüzde 70’i Kayboluyor

Estetik cerrahi uzmanlarının yaptığı açıklamalara göre daha önceden kullanılan ve doğal olan yağ greftleri uzun vadede sadece yüzde 30’u canlı kalırken yüzde 70’i yok oluyordu. Bu da meme büyütme ameliyatının uzun süre geçtikten sonra işlevsiz hale gelmesine neden oluyordu. Ancak 11 yıllık yapılan çalışmalar sonucunda kök hücreler ile kalıcı ve doğal olarak meme büyütülebiliyor.

Kök Hücre İle Meme Büyütme Nasıl Yapılıyor?

Ameliyata girecek olan kişiden yağ dokusu ve kemik hücrelerinden alınıyor. Alınan yağ dokusu, kemikden alınan kök hücre ile zenginleştiriliyor. Kulağa basit gibi gelse de ameliyathane de saatler süren bu işlem sonrası meme büyütme operasyonu gerçekleştiriliyor. Genellikle tek seans da tüm işlemler tamamlanıyor. Tamamen kişinin kendi vücudundan alınan dokular olduğu için vücut hemen benimsiyor ve kalıcılık artıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı