Sağlık ve SporÜnlüler & Tv

Dünyadan Corona Virüsü Haberleri ve Dünya Starları

Dünyadan Corona Virüsü Haberleri ve Dünya Starları

Çin’den başlayıp tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 hızla yayılmaya devam ediyor. Virüsün görüldüğü bir çok ülke yönetimi önlemler almaya çalışıyor. Corona virüsünden korunmak için kişisel hijyenlerine dikkat etmesi söyleniyor. El yıkama alışkanlıklarını daha sıklıkla ve daha dikkatlice yapmaları tavsiye veriliyor. Covid-19 hapşurma, öksürme yoluyla bulaşabilirken aynı zamanda ellerimizle de virüsün yayılımını arttıra biliyoruz. Dünya da en çok etkilenen ülkelerin başında yaklaşık 387 bin vaka ile Amerika Birleşik Devletleri gelmektedir . Vaka sayılarının hızla yükseldiği ispanyada yaklaşık 141 Bin Kişi ile artışlar yükselerek devam ediyor.İtalya, Fransa ve Almanyadaki vaka sayıları şimdiden 110 bini geçmiş durumda. Vaka sayıları hızla artan İran’da 63 bin , İngiltere 56 Bin, Türkiye 35 Bin, İsviçre 23bin , Belçika 24 bin , Hollanda 20 bin , Kanada 18 bin , Avusturya 14 bin , Portekiz 13 bin , Brezilya 13 bin ve Güney Kore 11 bin şeklinde sıralanıyor
Dünya genelinde Vaka sayısı 1 Milyon 410 bin Kişiyi geçti, virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise dünya genelinde 81 bin kişiyi geçti. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı her geçen gün artarak devam ediyor Durum hafife alınamayacak kadar ciddi.

Corona virüs aslında hayvanlara bulaşan yaygın bir hastalıktı. Bu virüsün dört alt türü bulunmaktadır. İlk olarak Wuhan kentinde görülen bu virüs formu insana bulaşan formudur. En tehlikeli yanı hem çok hızlı bulaşıcı bir hastalık olması hem de ölümle sonuçlanmasıdır.. Virüs yeni ve güçlü olduğundan bağışıklık sistemimiz de virüsü tanımıyor ve karşı koymak için yetersiz kalıyor. Bu durumda zatürre oluyoruz ve akciğerlerin kapasitesi yetersiz kaldığı için hastalar solunum sıkıntısı çekmeye başlıyor ve ölümlerin çoğu solunum yetmezliği ile geliyor.

Karantinada Evde Sıkılmadan Nasıl Vakit Geçer
Durum böyleyken hükümetler vatandaşlarına kendilerini korumaları ve hastalığın daha çok yayılmasını önlemek için evlerinden dışarı çıkmamalarını söylüyor. Bazı ülkeler sadece söylemekle kalmayıp sokağa çıkma yasağı koymuş durumda. Vatandaşlar kendilerini sosyal hayattan izole ederek evlerinde kalmaya devam ediyorlar.

Peki durum böyleyken Dünya starları neler yapıyor? Ünlüler nasıl önlemler alıyor? Ve ünlülerimiz arasında corona virüse yakalananlar kimlerdir? Merak ettiniz mi? İşte size bazı bilgiler.

Dünyaca Futbol yıldız ismi Cristiano Ronaldo Corona virüsten korunmak için bir ada satın aldığı iddia edildi.Ailesine düşkünlüğüyle bilinen futbolcu için beklide en iyi karantinaya girme örneği.

Herkes Ronaldo kadar şanslı olmayabiliyor. Virüsten korunmk için önlem alamadan bu hastalığa yakalanan ünlülerimizde var. Ünlü oyuncu Tom Hanks ve karısı Rita Wilson hastalığa yakalandıklarını açıkladılar. Uygulanan tedavi olumlu sonuç verdi ve taburcu oldular. Hayranları için sevindirici bir haber!

Ukraynalı oyuncu Olga Kurylenko da Covid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.Son yapılan kontrollerden Sonra Hastalığı tamamen atlattığını sosyal medyadan sevenleri ile paylaştı.Ünlü Dizi Game of Thrones’un oyuncularından Kristofer Hivju yapılan testlerden sonra durumunun pozitif olduğunu açıkladı.Ve kendisini karantinaya aldığını duyurdu.

Game of Thrones dizisinin yıldızlarından Indira Varma‘da testlerinin pozitif çıktığını sosyla mesafenye önem vermek gerektiğini açıkladı.

İbrahim Tatlısesin Kızı Dilan Çıtak Tatlıses‘in testi pozitif çıkmış ve tedaviye başlamış.

Milli kalecimizden Rüştü Reçber’i corona teşhisi ile hastaneye yatırıldığını eşi Uşıl Recber duyurdu.

32 yaşındaki Belçikalı futbolcu Marouane Fellaini‘nin corona virüs testi pozitif çıktı ve 14 günlük karantinaya başladığını duyurdu.

Duran Duran grubundan John Taylor corona virüse yakalandığını açıklarken sevinidirici bir haberle hastalığı yendiğini açıkladı.

Popüler şarkıcı Pink ve oğlu Jameson’ın corona virüse yakalandığını ve tedavi ile hastalığı yeniklerini açıkladı.

İspanyolların ünlü dizisi La Casa De Papel‘ dizisinin güzel dedektifi Itziar Ituno, corona virüse yakalandığını duyurdu.

Victoria’s Secret kızıl saçlı mankeni Alexina Graham da corona virüse yakalandığını ve tedavisinin devam ettiğini açıklayan ünlüler arasında yerini aldı.

19 yaşındaki Amerikalı şarkıcı Charlotte Lawrence’ın corona virüs testi pozitif çıktı ve tedavisinin sürdüğü haberlerini sosyal medyadan duyurdu.

47 yaşındaki oyuncu Idris Elba ve Eşi Sabrina Dhowre-Elba 15 günlük karantina sonrasında yapılan tedavi sonucunda corona virüsü yendikleri haberini sevenleri ile paylaştılar.

Corona Virüsüe yakalanıp hayatını kaybeden bir çok ünlü insandan bazıları şunlar Country müziğin efsane ismi Joe Diffie,Star Wars filmi oyuncusu Andrew Jack,Japon komedyen Şimura Ken,Amerikalı başarılı oyuncu Mark Blum,Dünyaca ünlü cazcı Manu Dibango,Ünlü Tiyatrocu Terrence McNally,Real Madrid’in eski başkanı Lorenzo Sanz,

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Allah sonumuzu hayır etsin, zor bir durum sosyal mesafe yine bazı yerlerde umursanmıyor halen olayın ciddiyetinin farkında olmayan o kadar insan var ki Allah hepimizi korusun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı