ErkekçeGenelKadınca

Xiaomi Bomba Haber 144 MP Kameralı Telefon 

Xiaomi Bomba Haber 144 MP Kameralı Telefon 

Rakiplerine göre oldukça yeni bir firma olan Xiaomi, kısa sürede ürettiği telefon ve diğer elektronik cihazlarla adını zirveye yazdırmış durumda. Telefon ve dizüstü bilgisayar pazarında fiyat performans denildiğinde akla ilk gelen isimlerden birisi Xiaomi oluyor. Bunun en büyük nedeni firmanın ürünler üzerinde kar marjını oldukça düşük tutması ve ürünlerinde kaliteden ödün vermemesi oluyor. Her sene çıkardıkları amiral gemisi telefonlar rakip amiral gemilerinin yarısı fiyatında ve performans olarak da hemen hemen aynı oluyor. Bu durumun tüketicileri Xiaomi kullanmaya itiyor. Xiaomi, akıllı telefon pazarı doğrudan etkileyecek hamlelerde bulunarak bir nevi pazarı yönlendirmeyi başarıyor. En son çıkardıkları telefon modellerinde 108 MP kamera kullanarak tüketicilerin gözünde öne çıkan şirket şimdi de edinilen bilgilere göre 144 MP kameralı bir telefon üzerinde çalışıyor.

Bilgi Xiaomi’ye Yakın Kaynaktan Geldi

Hindistan’da teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Sudhanshu, Xioami’nin 144 MP kameralı bir telefon üreteceğini yazdı. Twitter üzerinden paylaşım yapan Sudhanshu, şirketin kamerada son aşamaya gelindiğini ve yeni çıkacak olan modellerinde bu kameranın kullanılacağı bilgisini verdi.

Xiaomi Bomba Haber 144 MP Kameralı Telefon 
Xiaomi Bomba Haber 144 MP Kameralı Telefon 

Sudhanshu, Xiaomi’nin bu kamerayı hangi model telefonlarda kullanacağı konusunda da tahmin yürüterek 144 MP kameranın Mi 10S Pro veya Mi CC10 Pro modellerinden birinde olacağı kanaatinde. Amiral gemi diye tabir ettiğimiz telefonların seviyesinde kullanılacak olan bu kamera sensörü adeta bir devrim niteliğinde. Xiaomi’nin Mi 10 ve Mi CC9 modelleri de oldukça tutulmuş ve ses getirmişti. Bu iki telefon modelinde de 108 MP kamera kullanılarak amiral gemileri arasında kendilerine oldukça sağlam bir yer edindiler. Tabiki Xiaomi bu iki modelin pro modellerini piyasaya sürerse 144 MP kamera kullanma olasılıkları büyük oranda artıyor. Pro seçeneği ile diğer rakiplerinin yanında büyük avantaj elde edeceği kesin.

Tüm bu bilgiler resmi olmamakla birlikte bir teknoloji takipçisi tarafından yapılmış durumda. Bu da tüm bu planların asılsız olabileceği ihtimalini de ortaya koyuyor. Xiaomi’nin böyle bir hamlesi olup olmadığını yetkililer açıklama yapmadan inanmamanız gerektiğini unutmayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı