KadıncaMakyaj

En Doğru Makyaj Uygulamaları

En Doğru Makyaj Uygulamaları

Makyaj yapmayı sevmiyorum diyen kadın neredeyse yoktur. Makyaj bir insanı güzelleştirebilir yahut olduğundan daha negatif görünmesine sebep olur.
Fakat makyajın standardını belirleyen unsur, temeli değiştirmeden sunmasıdır. Doğrusu kişinin olduğundan farklı görünmesini sağlamak yerine, mevcud yüz hatları, karakteristik özelliklerini daha renkli sunmasıdır.
Makyaj teknikleri, hanım güzelliğini desteklemek yönünde uygulanmalıdır. Zira kat kat boyalar sürmek, bambaşka bir yüz görünümü sunmak sadece, makyaj hilesi olabilir. Ve makyaj ancak temel olan kişiyi güzelleştirebilir. öteki türlü boya sürülmüşlükten farklı olmaz.

İdeal Makyaj Yapmak İçin

En Doğru Makyaj Uygulamaları
En Doğru Makyaj Uygulamaları

Abartıya kaçılmaması önemlidir. Makyaj bazı, fondoten, allık, makyaj sabitleyici pudra, far, rimel,kalem, ruj gibi  genel olarak en sık kullanılan kozmetik ürünleri arasındadır.

Cildiniz için mineralli makyaj ürünleri kullanmak aynı zamanda cildinizin beslenmesine ve rahat nefes almasına olanak sunar.

Makyajın eğer olmazsa olmazı, rimeldir. Rimel sürülmeyen  makyaj asla tamamlanmış sayılmaz.

• Allık fırça ile yüzün şekline nazaran sürülmelidir. Allık; yanaklar veya elmacık, alın, burun ucu ve çeneye sürülür.
• Pudra tüm yüze uygulanan ve süngerle sürülmesi ihtiyaç duyulan, kapatıcıdır. Ciltle aynı renk olması esastır.
• Maskara en son sürülmeli ve kirpik dipleri muhakkak taranmalıdır.
• Kalem sürüldükten sonrasında fırça ile flulaştırılmalı ve eğrilikler giderilmelidir.
• Eyeliner gece makyajında kullanılması ihtiyaç duyulan fakat meşhur makyajda sıkla kullanılan bir üründür. ıslak görünümlü olanları gündüz sürmeyin. Kalem sürüldüğünde kuyruk uzatılabilir, ancak eyelinerde suni görüntü verir.
• Ruj, kalın tabaka halinde sürüldüğünde en doğal makyajı bile aşırı yapay izah edebilir. Ten, far veya giyim rengine göre değil, saç rengine göre ruj seçimi yapılmalıdır.
• Göz farı, kirpik diplerinden itibaren koyudan açığa doğru sürülmeli ve ufuk çizgisi şeklinde sabitlik yapılmamalıdır.
Makyaj teknikleri, klasiklere nazaran değil kendi yüz hatlarınıza göre uygulanmalıdır. Boş zamanlarınızda tamamen bronz bir allığı tüm yüzünüze sürün ve asimetrik bilgilerini keşfedin

İdeal Makyaj Yapmak İçin
İdeal Makyaj Yapmak İçin

.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı