KadıncaModa

Kadınların Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadınların Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadınlar için giyim çok önemli bir husustur. Her kadın giyimine ve modaya dikkat eder ve modaya uygun giyinirler. Kadın moda sektörü ise tahmin edildiğinden çok daha büyümüş bir sektördür ve her geçen gün büyümeye devam etmektedir. Şimdi kadınlara giyinirken nelere dikkat etmesi gerektiğini ve nasıl daha dikkat çeken bir görünüme sahip olabilir onu belirteceğiz. İşte kadınların giyinirken dikkat etmesi gereken bazı hususlar:

* İlk olarak kadınlara yüksek topuklu ayakkabılar giymesi kesinlikle önerilmez. Maksimum 10 cm’lik bir topuk uzunluğu gayet yeterli olacaktır. Aksi halde kadınların boyu olduğundan çok daha fazla uzar ve erkeklerdeki kompleks nedeniyle kendilerinden uzun veya kendi boylarına yakın boylarda kadın istemezler.

Kadınların Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler Topuklu Ayakkabılar
Kadınların Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler Topuklu Ayakkabılar

* Dekolte kullanmak kimisine göre iyi görüntü kimisine göre kötü görüntü vermektedir. Her şeyin fazlasının kötü görüntü oluşturduğu gibi dekolteninde abartısı kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu nedenle size tavsiyemiz dekolteli elbiseler giyecekseniz dekolte ayarına dikkat etmenizdir. Ayrıca aynı anda hem göğüs hem bacak hem de sırt dekoltesi vermek kötü bir görüntüye sebebiyet verecektir. Bu nedenler sadece birini tercih etmelisiniz.

* Etek tercihinizide ayarında yapmanız gerekmektedir. Çok uzun etek giymek bazıları için geleneksel gözükmektedir. Çok kısa etek giymekte bazı durumlarda ortaya hiç hoş olmayan durumlar çıkarmaktadır. Bu nedenle etek uzunluğunuzun ayarında olmasını öneririz.
Elbiseleri vücudunuzun ölçüsüne göre tercih etmeniz görüntüde size ekstra bir güzellik katacaktır. Aksi taktirde vücudunuza uygun olmayan bir elbise veya aksesuar tercih ettiğinizde bu ortaya kötü bir görüntü çıkaracaktır.

* Renk seçimi moda konusunda olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle renk seçiminizi neresi için giyindiğinize göre seçmeniz gerekmektedir.

Kadınların Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler
Kadınların Giyimlerinde Dikkat Etmesi Gerekenler

* Ayakkabı seçimine verdiğiniz dikkat maksimum olmalıdır. Yerine göre seçilmeyen ayakkabılar bütün kombini bozabilmektedir. Bu yüzden eğer etek giyiyorsanız orta boy topuklu ayakkabıları tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer kot veya şort giymeyi tercih ediyorsanız da spor ayakkabı giymek görüntünüzün daha iyi olmasını sağlayacaktır.
Aksesuar seçimlerinde abartıya kaçmamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca aksesuar seçerken vücut yapınıza göre aksesuar seçmeniz sizin açınızdan daha olumlu olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Giyim konusunda modanın belirleyici özelliği çok fazla, bu sene hangi kumaşlar moda, hangi desenler moda hep dikkat edilmesi gereken konular. Eğer elbiselerini kendisi dikecek kadar becerikli hanımefendiler için tavsiyemiz dijital baskı kumaşlar. Tarz konusunda ise en popüler tarzlar çiçek desenli kumaşlar olmakta…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı