Bakım

Yüz Maskesi Yapma ‘ nın Önemi

Temizleyici Maske Çeşitleri

Yüz Maskesi Yapma ‘ nın Önemi

Sağlıklı, bakımlı ve temiz bir cilde sahip olabilmek için yüz maskesi yapma’ nın önemi oldukça fazladır. Yüz maskeleri, cildin parlamasını, gözeneklerin sıkılaşmasını ve gergin görünmesini de sağlar. Fakat her maske her cilde iyi gelmez. Hassas ciltler, yağlı ya da kuru ciltler olduğu için maskelerde de cildinize uygun olanı maskeyi seçmelisiniz. Bir maske aldığınızda kullanım talimatları okunduktan sonra maske yapılmaya başlanmalıdır. Belirtilen süreden uzun tutulduğu takdirde ciltte tahriş gerçekleşebilir. Cilt maskesi için göz dudak çevresine gelmeyecek şekilde uygulanır. Göze kaçan maske gözde yanma yapabilir bu durum da bol su ile yıkanması gerekiyor.

Cildin yapısı, sağlıksız beslenme, hormonel değişim ya da çevresel faktörlerden kaynaklı olarak lekelenme, siyah nokta, beyaz nokta ya da güneş lekesi, sivilce lekesi gibi çeşitli problemlerle karşılaşmaktadır. Temiz bir cilde sahip olabilmek için düzenli olarak cildin sabah akşam mutlaka temizlenmesi gerekmektedir. Dışarı çıktığımız da bile çevredeki tozların ya da makyaj kalıntılarının bile gözeneklerimizi tıkadığı doğrudur.

Cilt Maskeleri ‘ Nin Faydaları
Cilt Maskeleri ‘ Nin Faydaları

Temizleyici Maske Çeşitleri

 • Nemlendirici maskeler
 • Arındırıcı
 • Yatıştırıcı maskeler
 • Anti-age maskeler
 • Cilt rengini açıcı maskeler, leke karşıtı bakım maskeleri

Cilt Maskeleri ‘ Nin Faydaları

Maskeler, cildi pisliklerden arındırır, derinlemesine temizler ve yenilenmiş taze cilt haline getirir. Nemlendirmekte oldukça cilde faydalıdır. Her gün sabah akşam cildin yıkanması ve düzenli maske kullanımlarında lekeler de azalma,  oluşan sivilcelerin kökünü kurutma, yaşlanmaya karşı ciltte oluşan kırışıklıklar da azalma, tıkanmış gözeneklerin açılıp temizlenmesi,  gözaltı morlukları gibi ciltte oluşan durumların önüne geçebilirsiniz.

Temizleyici Maske Çeşitleri
Temizleyici Maske Çeşitleri
 • Stresi Azaltır: Stres durumunda ciltte oluşan sivilceler için maske yapmak stresi azaltır.
 • Derinlemesine Temizler: En alt tabakasına kadar temizler, gözenekleri açar ve rahatlatır.
 • Sağlık Deposu Görür: Bol su içmek cildi güzelleştirir ve zararlı besinlerden uzak durup bol vitamin içerikli yemekler yediğiniz de cilt sağlığına kavuşur. Gözaltı morluklarına engel olur. Cips abur cubur yağlı ve sağlıksız yiyecekler ciltte sivilce oluşturur. Sağlıklı cilt için düzenli kullandığınız maskeler ile tüm kirlerden arındırıp sağlıklı cilde ulaşabilirsiniz.
 • Tazelenmiş Bir Güne Başlangıç: Gece yatarken yapmış olduğunuz maske‘ nin ya da sürmüş olduğunuz nemlendiricinin sabah kalktığınız da yenilenmiş ve taze görünümüne sahip olacaksınız.
 • Hassas Ciltlere İyi Gelir: Cilt tipinize uygun maskeyi seçtiğiniz de cildinizi rahatlığa kavuşturabilirsiniz. Hangi maske‘nin cildinize dokunduğunu, alerji ya da tahriş yaptığını gözlemleyerek uygun olanı keşfetmelisiniz.

Cilt Maskesi ‘ Nin Zararları

Cilt tipinize uygun maske olmaması cilde zarar verecektir ve kullanım süresinden uzun tutulması da cildi olumsuz etkileyecektir. Maskenin genel olarak verdiği zararlar şu şekildedir:

 • Egzama
 • Cilt lekeleri
 • Gözeneklerin tıkanması ve iltihaplanması

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı