BakımSağlık ve Spor

Bu Yaz İçin En Etkili Detoks İçecekleri

Bu Yaz İçin En Etkili Detoks İçecekleri

En etkili detoks içecekleri kilo vermek isteyen, yaşam tarzını sağlıklı beslenmek olarak belirleyen ve vücuttaki ödemden kurtulmak isteyen kişiler için doğru tercihlerin başında gelmektedir.  Tabi ki sadece detoks içecekleri istenilen sonucu elde etmede yeterli olmayacaktır. Bunu egzersiz yaparak ve düzenli uyku ile desteklemek gerekmektedir. Detoks içeceklerinin en güzel tarafı da evde rahatlıkla hazırlanabilir oluşudur.

Elma ve Tarçın Detoksu

Elma ve Tarçın Detoksu
Elma ve Tarçın Detoksu

Konu az yemek yemek, kilo kontrolü yapmak, ödemlerden kurtulmak ve sağlıklı beslenmek olunca akla ilk gelen şey şekerden ve tatlıdan uzak durmak oluyor. Bu konuda bilinen en iyi yardımcı ise tarçın olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarçının bu konuda oldukça başarılı olduğunu da birçok kez gözlemlemiş olmakta mümkündür. Tarçının herkesçe yakıştırılan partneri de elma olarak karşımıza çıkmaktadır. Elma çokça tüketilen ve sevilen bir meyve olmasıyla da işimizi kolaylaştırmaktadır. Tarçın ve elmanın bir araya gelmesi sadece lezzetsel olarak artı sağlamamaktadır. Aynı zamanda beraber antioksidanlar açıcından zengin olduğu için kanser, diyabet gibi hastalıklarda da önemli rol oynamaktadır. Sağlığa çok faydası olan bu ikili bir şişe suyla buluştuğunda harika bir içeceğe dönüşmektedir. Önemli bir ayrıntı eğer suyla buluşma sağlayacaksanız daha çok çubuk tarçın tercih etmeniz önerilmektedir. 1 litre suya 1 adet çubuk tarçın ve 1 adet elmayı attığınızda içeceğiniz hazır olmuş olur.

Limon ve Salatalık Detoksu

Limon ve Salatalık Detoksu
Limon ve Salatalık Detoksu

Detoks denildiğinde akla gelen bir diğer besinde limondur. Limon özellikle vücuttaki yağ yakımına yardımcı olmasıyla tanınmaktadır. Salatalık ise toksinlerden kurtarıcı olarak bilinir. Hemen hemen bütün dünya mutfaklarında tüketildiği bilinen bu iki lezzete bir adet narenciye eşlik ettirdiğiniz de alternatif detoks içeceği elde etmek çok kolaydır. Hazırladığınız bu detoks aynı zamanda güçlü bir C vitamini kaynağı olduğunu da göz ardı etmemek gerekmektedir. Gerekli malzemeler 1 su bardağı içme suyu, yarım limon, yarım greyfurt (portakal veya mandalina da kullanabilirsiniz), 1 tane salatalık.

Yaz Rüyası Detoksu

Yaz Rüyası Detoksu
Yaz Rüyası Detoksu

Eğer yaz mevsimini yaşıyorsanız ve tam da mevsimine uygun bir şeyler tüketmek tercihinizse bu detoks vazgeçilmeziniz olabilir. Yazın sıcağında herkesin en çok tercih ettiği şey ferahlatıcı içecekler veya yiyeceklerdir. Ferahlatıcı bir yiyecekten bahsedildiğinde ise akla ilk karpuz gelir. Tüketmeyi çok sevdiğimiz bu meyvenin kan basıncına olan etkisi tam da ihtiyacımız olan türdendir. Karpuzu tek başına bırakmak olmaz diyip yanına rengine yakışan bir başka meyveyi eklediğimizde etkisini de güçlendirdiğimizi görmüş oluruz. Bu meyve de yaz deyince ilk akla gelenlerden olan tabi ki çilektir. Bu tatlı karışımı dengeleyecek olan bir de yardımcımız nane detoksumuzun olmazsa olmazıdır. 4 su bardağı küp küp doğranmış karpuzu 1 bardak dolusu ikiye bölünmüş çilekle ve 6 tane yaprak naneyle bir araya getirip ev robotundan geçirdiğimizde detoks içeceğimizi hazırlamış oluruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı