Moda

Alexander McQueen

Sarah Burton, Alexander McQueen markasının yaratıcı direktörüdür. Alexander McQueen’in 2010 yılında intihar etmesinden bu yana Sarah, Alexander çizgisini bozmadan yoluna devam etti. Zaman zaman yaptıkları kıyafetler eleştiri toplasa da Alexander çizgisini sevenler tarafından hep alkışlandı.

Alexander kendi modasında, duyguları, güçleri ve enerjiyi ele almıştır. Koleksiyonun da, kıyafetlerin doğası duygusal ve bir o kadar da kararlıdır. Koleksiyonlarında aynı zamanda karşıt güçler de; kırılganlık ve güç, gelenek ve modernite yan yanadır. Sarah Burton Alexander McQueen’in yaratıcı direktörlüğüne atanmasından bu yana el emeğine odaklandı.

El emeğiyle işlenen kumaşlar, detaylar daha sık koleksiyonunda yer aldı. Alexander McQueen London Resort 2019 defilesinde, güçlü kadınlar oryantel bir maskülen havasındadırlar. Sert mizahlı kadınlar kıyafetlerin yumuşak çizgileriyle adeta yumuşamış bir hale bürünüyorlar. Her zaman gördüğümüz Alexander zıtlıkları bu defilede de vardı. Deri ve tül detaylar, iki zıt bileşim bu denli güzel görünemezdi. Eteklerde ki fırfır detaylar kıyafete ayrı hava vermekle kalmayıp kıyafeti adeta canlı hale getirmiştir. Kalabalık, canlı çiçek figürleri ceketler, pantolonlar görülmeye değerdi. Tamamlayıcı Alexander McQueen aksesuarları her zamanki gibi gösterişliydi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı