BakımGenel

En Çok Sevilen Renkli Güneş Kremleri

En Çok Sevilen Renkli Güneş Kremleri

Cildimizin güneşe karşı koruma süresi ortalama  5 dakika ile 30 dakika içinde değişkenlik göstere bilir.
Naturel savunmamız bittiği zaman Sun Protection Factor “SPF” etkisi devreye girer ve zararlı güneş ışınlarının negatif etkilerine karşı yeni bir savunma geliştirir. Böylece, sürülen güneş kremi, cildin erken yaşlanmasını engeller, cilt kanserini ve kir oluşumunun önüne geçer.
Evet, güneş kremi kullanmak, hatta yazın ve kışın güneş kremi kullanmak şart ve sağlığımız için çok önemli. Tabi işin birde kozmetik tarafı var. Bir çok farklı nedenden dolayı insanlar farklı güneş kremleri tercih ediyorlar.
Özellikle cildinde lekeler olan yada fondöten kullanmak istemeyen kullananların son dönemlerde ilk tercihleri çoğu zaman renkli güneş kremi oluyor.

Renkli Güneş Kremi Tercih Etme Sebepleri 

Renkli Güneş Kremi Tercih Etme Sebepleri 
Renkli Güneş Kremi Tercih Etme Sebepleri

Renkli güneş kremleri canlı görüntü ve kapatıcılık özelliklerinden dolayı en çok tercih edilen ürünlerden. Sivilcelerini kapatmak, lekeleri tek tona eşitlemek isteyenler sıkça tercih ediyor. BB kreme yakın bir özelliği olduğundan makyaj altında kullananlar da var. Güzellik sırlarım olarak son yıllarda kullanıcılarından çok olumlu not alan ve maksimum tercih edilen 3 renkli güneş kremini birlikte inceleyelim.

La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid SPF 50 Renkli Güneş Kremi

 

La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50
La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50

Akneye eğilimi olan cildiniz varsa kullanacağınız en iyi renkli güneş kremlerinden biri La Roche Posay Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50 olacaktır. Anthelios serisindeki en yüksek koruyucu özelliğe sahip ürün, güçlü kalkanı yardımıyla ultraviyole A-B ışınlarının tesirini yok ediyor. La roche renkli güneş kremi, su, terleme ve kuma karşı oldukça dayanıklı oluşu sebebiyle etkisini daha uzun süre devam ettirebileceği anlamına geliyor.

Her cilt tipinin beklentilerini karşıladığı için Anthelios Shaka Fluid Tinted Spf 50 geniş bir kitle tarafından kullanılıyor. Toleransı düşük ve alerjiye eğilimi olan ciltlerde maksimum performans gösteriyor. Dokusu beyaz iz bırakmadan hızlıca emiliyor ve ferahlık hissiyle beraber güzel koku duyuyorsunuz.

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50

 

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50
Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50

Natural-açık, light- orta, golden-koyu tonlarından oluşmaktadır. Karma ve yağlı ciltler için hazırlanan formülü, doğal bir cilt tonu sunar. Renk eşitsizliklerini gideren yapısı mineral filtreyle güçlendirilmiştir.

Bioderma renkli güneş kremi cildinizdeki fazla yağı dengelemesi sebebiyle popülerlik kazanan bir üründür. Hem cildi matlaştırır ve parlamaları engeller bununla birlikte 8 saate kadar yağın kontrolünü sağlar.

Heliocare Color Spf 50 Jel Light

 

Heliocare Color Spf 50 Jel Light
Heliocare Color Spf 50 Jel Light

Eğer Yüz bölgeni için çok özel bir ürün arıyorsanız Heliocare Color Spf 50 Jel Light renkli güneş kremi en iyi seçiminiz olacaktır. Jel krem formundaki ürün, özel patentiyle fark yaratıyor. Fernblock teknolojisi sayesinde cilde çok yönlü bir etki söz konusu… Çünkü bu içinde ne olduğu oluşturan aktif bileşenler, antioksidan ve yine yapılandırıcı bir kalite barındırıyor. Zararlı ışınları engellemekle yetinmediği ve restoratif bir yapı sunduğu için yaşlanma karşıtı özellikleri daha baskın bir halde görebiliyorsunuz.

Heliocare güneş kremi cildinizi daha canlı gösteren, renk farklılıklarınızı eşitleyen bir özelliğe sahiptir. Yapışma hissi bırakmayan, siyah nokta sebebi olmayan karışımı sayesinde  günlük bakımınızın da ideal bir parçası olacaktır.
Işığa karşı extra hassasiyetiniz varsa ve kütanöz hiperpigmentasyon durumlarında cildinizi yüksek performansla korur. Kolay tepki veren ciltler için bu açıdan çok daha verimli olacaktır. Jel krem içerisinde yer edinen yeşil çay, E vitamini ekstra besleyici bir detay sunar.

Ve En Nihayetinde :


Normal olarak renkli güneş kremi tercih ederken en önemli nokta, hangi rengi tercih etmeniz gerektiği. Cilt renginize nazaran doğru ürünü seçmek burada çok önemli. Bu noktada genel anlamda açık tonlu ürünlerin daha çok sevildiğini ve satın alındığını hatırlatmak gerekiyor.

Her güneş kreminde olduğu benzer biçimde; güneşe maruz kalmadan 25 dakika öncesinde cilde uygulama yapılması gerekiyor. Fakat önceden meydana getirilen bir deri temizliği, koruyucu filtrelerin verimini artıracaktır. Cildinizi temizleyip bu şekilde güneş kremi sürerseniz gözeneklerinizi tıkamadan hücresel korumaya yol açmış olmuş olursunuz.
Bununla beraber, renkli güneş kremi çeşitlerinden kendi cildinize uygun olanı seçmediğinizde, performans açısından istemediğiniz sonuçlar görülebilir. Ayrıca seçeceğiniz ürün SPF 30 ve üzeri olması sağlıklı olacaktır.
Kullanım sıklığı sizin güneş koruyucuyu nerede ve nasıl kullanacağınızla alakalı bir vaziyet… genellikle deniz kenarlarında ve yüzme eylemiyle beraber kullanıldığı için yenilemeniz gerekir. 2-3 saatte bir yine sürerek etkisini devam ettirebilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı