Kültür ve Sanat

Türkiye’nin En Güzel Kitap Kafeleri

Kitap severlerin en yakın dostları olan kitaplar yaşama bakış açılarını değiştirerek daha geniş boyutta hayata tutunmalarını sağlar. İster okuduğunuz edebi bir roman olsun, isterseniz akademik bir kitap kitapseverler için girişimciler Türkiye’nin farklı şehirlerinde mükemmel kitap kafeler açtılar. Bizde siz kitap kurtları için Türkiye’nin en güzel kitap kafelerinden bir kaçını derledik. Yolunuz düşerse eğer kahvenizi yudumlarken seçtiğiniz bir kitaba göz gezdirmeyi unutmayın!

İzmir- Kabuk Kitapevi

izmir kitap kafe kabuk

İzmir’in en hareketli bölgesi olan Alsancak’ta yer alan kabuk Kitapevi oldukça şirin görünümü ile kitap severlerin uğrak mekanlarından biri. Hafta içi ve Cumartesi günleri 10:00 açılan Kabuk cafe, 21:00’de kapanıyor. Pazar günü uğramak isteyenler için ise 12:00 açılış saati, 20:00 kapanış saati. Alsancak’a yolunuz düşerse mutlaka kabuk kafe’ye uğrayın!

Bursa -Mavi Ada Kitap Kafe

mavi adam kafe bursa

Bursa’nın en güzel ilçelerinden olan Nilüfer’de edebiyat dünyasına yakınlık duyanlar için hizmet veren Mavi Ada kitap kafede kitaptan çok daha fazlasını sizlere sunuyor. Sessizlik eşliğinde kitabınızın sayfalarına göz gezdirirken sıcak kahvenizi yudumlayabilirsiniz.Eğer bir gün yolunuz Bursa’ya düşerse mutlaka Mavi Ada kitap kafeye uğrayın!

Çanakkale – Parion Kitap Kafe

çanakkale parion cafe

Tarihi ile ülkemizin destan şehri Çanakkale’de hizmet veren Parion kitap kafe bu alanda ilk olmanın gururunu yaşıyor. Üstelik aynı ismi taşıyan yayınevi açmayı düşünen Parion kitap kafe Çanakkale’de edebiyat severlerin en uğrak noktası. Kitap kokusunu içinize çekerek eşsiz bir okuma saati için Parion Kitap Kafe sizleri bekliyor.

Kadıköy- Bookshop Kitap Kafe

tasarım kafe kadıköy

Tüm medeniyetlere ev sahipliği yapan İstanbul’un en hareketli semtlerinden olan Kadıköy’de kitap severler için hizmet veren Bookshop kitap kafe kahvenizi yudumlarken sevdiğiniz kitabın sayfalarında gezinmenin huzurunu yaşayacaksınız.

Eskişehir – Varuna Gezgin Kitap Kafe

varuna kafe eskişehir

Varuna kafe neden gezgin biliyor musunuz? istanbul, İzmir, Eskişehir ve Ankara şubelerinin konseptleri kafe girişinde buram buram kokan Seyehat tasarımdan geliyor. Retro dizaynlarının yanı sıra binlerce kitap ile kahvenizi yudumlarken seçtiğiniz bir kitabı keyifle okuyabilirsiniz.

Yazımızda yer veremediğimiz Türkiye’nin en güzel kitap kafelerini internetten araştırarak bulabilir keyif içinde kitabınızı okurken kahve eşliğinde huzurlu zaman geçirebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kitap kafeler 4 yıl önce popüler olmaya başladı ve şuanda aşırı tutuluyor. Mavi Ada Kitap Kafeye gittim baya hoşuma gitmişti.
    Normalde kitap kafe biraz daha farklı oluyor. Burası direk kitap evi. Etrafa masa ve sandalye atmışlar. Sanırım kitap kafe olayı trend oldu
    diye buna çevirdiler.

  2. Kadıköy’deki kafeye arkadaşlarımla sürekli giderdim. Böyle kafelerin ülkede yaygınlaşması lazım kitaplara daha kolay ulaşabilmeli insanlar. Bu güzel kitap kafe derlemesi içinde teşekkür ederim. Yolum İzmir’e düşerse mutlaka Kabuk kitabevini ziyaret etmeyi düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı