ErkekçeSağlık ve Spor

Saç Ekimi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi nedir;tıp ve sağlık alanında teknolojinin ilerlemesi sonucu sıklıkla tercih edilen saç dökülmesini önleyen en kesin yöntemdir. Özellikle erkekler tarafında sıklıkla tercih edilen saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gerekenlere birlikte göz atacağız. Öncelikle saç ekimi yaptıracağınız hastane ve hekiminizi seçmeniz gereklidir. İşlemi yaptırdıktan sonra dikkat edeceğiniz unsurlar ile sağlık açısından ve saç köklerinizin sağlamlığı açısından önemli hususlara dikkat etmeniz gereklidir.

sac ekimi nedir

Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrası oldukça önemlidir. Özellikle 3 gün sonrasında yaşayacaklarınız sizi asla tedirgin etmemelidir. Operasyon sonrasında saç ekimi yapılan bölgeyi 3 gün tüm temaslardan korumalısınız. Eğer izin alabilirseniz 3 gün dinlenerek bu süreci daha sağlıklı geçirebilirsiniz. Banyo günü olarak 3. gün veya 4. gün duşunuzu alabilir veya saç ekimi yaptırdığınız hastane veya hekimden yardım alabilirsiniz.

İlk hafta içinde kan sulandırıcı ilaçlar ve bitki çayı kullanımına ara vermelisiniz. Saç ekimi sonrası rüzgar, güneş ışınları ve toz gibi dış etkenlerden korumanız gerekiyor. Hekiminizden bilgi alarak ilk 2 hafta şapka kullanabilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası Nelere Dikkat Etmelisiniz?

sac ekim sonuçları

Saç ekimini yaptırdıktan sonra bazı faktörlere dikkat etmelisiniz. Bu faktörler operasyonun başarısı açısından oldukça önemlidir.

  • Saç ekimi operasyonundan sonra sizi terleterek devamlı duş almanızı gerektirecek aktivitelerden ve işlerden uzak durmalısınız.
  • Stres saç dökülmesinin en önemli nedenlerinden biridir. Bu süreçte stres ile baş etmeyi öğrenmelisiniz.
  • Saç ekimi işleminden sonra ilaç kullanmanız gerekecek bu nedenle ilaç kullanımı bitene kadar alkol kesinlikle kullanmamalısınız.
  • Operasyon sonrasında olası ağrılar için hekiminizin reçete ettiği ilaçları kullanmaya özen göstermelisiniz.

Saç ekimi yapıldıktan sonraki 2 haftalık süre içinde güneş ışınlarına karşı özenli davranmalısınız. Saç ekimi cerrahi bir müdahaledir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapmalı ve stres yapmadan sağlıklı saçlarınıza kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşamalısınız.

Saç Ekimi En Ucuz Fiyatlar

Saç ekimi yaptırmak istiyorsunuz ve belirli bir bütçeniz mi var? Bu konuda öncelikle bütçenizi ortalama saç ekim fiyatları konusunda araştırma yaparak belirlemelisiniz. Unutmayın ki sağlığınız paradan daha değerlidir. En ucuz saç ekim fiyatları veya kampanyalı saç ekim fiyatları araştırırken kliniğin ve hekimin alanında ne kadar tecrübeli olduğunu da göz ardı etmeyin. Bir diğer konu ise Türkiye saç ekim merkezleri konusunda zengin. Bulunduğunuz ilde hem bütçenize hitap edecek hemde size en sağlıklı operasyonu yapacak bir hekim bularak saç dökülmesi sorununuza kısa sürede çözüm üretebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı