KadıncaMakyaj

Evde Yapabileceğiniz Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Evde Yapabileceğiniz Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı makyaj uygulamalarını evde iyi mi yapabileceğini biliyor musun? Kirpik liftingi etkisinden, kalıcı kaş makyajına, evde kalıcı makyaj uygulamaları hakkındaki önerilerimizi bir araya getirdik!

Evde kirpik liftingi etkisi
Evde kirpik liftingi etkisi

Güzellik merkezlerinde meydana getirilen kirpik liftingi, kalıcı kaş makyajı, kirpik bakımı ve kaş laminasyonu benzer biçimde uygulamalar uzun süreli güzellik için sık sık başvurulan uygulamalar. Hem vakit bununla birlikte bütçe gerektiren bu profesyonel makyaj uygulamalarını evde de yapabileceğini biliyor muydun? Güzellik merkezlerine gitmeden kirpik bakımı, kirpik liftingi etkisi ve kalıcı kaş makyajı görünümü elde edebilmen için bildiğimiz tüm makyaj tüyolarını sizinle paylaşıyoruz!

Evde kirpik bakımı nasıl yapılır?

Evde kirpik bakımı nasıl yapılır
Evde kirpik bakımı nasıl yapılır

Çok sık takma kirpik takıyor yada maskaranı kat kat, yoğun bir şekilde uygulamayı seviyorsan, kirpiklerinin zarar görmüş olabilir. Bu nedenle kirpiklerine evde bakım yapabilirsin. Kirpiklerini güçlendirecek, besleyecek ve daha yumuşak olmalarını sağlayacak bir kirpik maskesi kullanarak, kirpiklerindeki zararı azaltabilirsin.

Evde uygulayabileceğin kirpik maskesi için Maybelline Falsies Lash Mask’i önerebiliriz. Bu kirpik maskesi, içeriğinde argan yağı ile kirpiklerin güçlenmesini, beslenmesini ve yumuşacık olmasını sağlıyor. Gece uygulanan Maybelline Falsies Lash Mask ile sabah uyandığında yumuşacık ve güçlü görünen kirpiklere haiz olabilirsin. Ek olarak bu kirpik maskesi, maskara uygulamayı da kolaylaştırarak pürüzsüz bir bitiş veriyor.

Evde kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır?

Evde kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır
Evde kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır

Gelelim kaşlara: Eğer seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara sahipsen, devamlı kaşlarını doldurmak ve sabitlemek seni yoruyor olmalı. Kalıcı kaş makyajı, mikroblading ve kaş laminasyonu da bunun için bir çözüm olsa da, kullanılan kimyasallar kaşlara zarar verebiliyor. Bu nedenle, evde yapacağın kalıcı kaş makyajı ile daha uzun soluklu ve sağlıklı bir sonuç alabilirsin.

Maybelline Brow Tattoo Gel Tint kaş jeli, kalıcı kaş makyajı için evde kullanmayı en sevdiğimiz kaş ürünlerimizden. Gel biçimülü ile kaşlara uygulayıp bekletildiğinde geçici dövme tesiri yaratıyor. Eğer kaş makyajının tüm gün kalıcı olmasını istersen 20 dakika, 3 güne kadar kalıcı olması için de 2 saat bekletebilirsin. Kuruduktan sonrasında kolayca soyulan bu jel ile istediğin şekilde kaşlara sahip olabilirsin.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı